Na novou sezónu vše připraveno

A tým hlásí před druhou sezónou v druhé nejvyšší české soutěži několik změn v kádru.

Ve velkém balíku proběhlo několik přesunů mezi naším týmem a HBC Autosklo H.AK. Pardubice. Nejdůležitější je, že se nám podařilo vyměnit Luďka Kosinu – beka, který bojuje o reprezentaci a potřebuje tak hrát Extraligu – za Honzu Skřivánka. Luděk má do Chlumce vyřízené střídavé starty. Honza – nejproduktivnější hráč Vrtaček v základní části i play-off 2015-16 – je tak konečně náš! Součástí dohody jsou střídavé starty do Pardubic pro mladého borce Martina Holmana a naopak z Pardubic do Chlumce získáváme na střídavé starty zkušeného obránce Petra Hlaváčka a pokračovat u nás bude i Honzův mladší bratr Tomáš Skřivánek.

Do plné přípravy A týmu se zapojili už zmiňovaný Martin Holman, Adam Matys a Václav Pojar. Dorostenci se částečněosvědčili na letním turnaji v Suchdolu nad Lužnicí. Uvidíme, jak jim bude svědčit ostrá dlouhodobá soutěž. Do přípravného zápasu také naskočil dlouhodobě zraněný Filip Novák a s jeho nohou už by to snad mělo být jen lepší. Snad se Filipovi podaří co nejdříve dostat do zápasového rytmu.

Filip Novák
Filip Novák
Radim Podařil
Radim Podařil

Naše řady opustil Radim Podařil, kterému nebyly prodlouženy střídavé starty. Radimovi moc děkujeme za kvalitní zápasy, které u nás odehrál a přejeme mu v domácím klubu hodně úspěchů.

Největší ztrátou je však bezpochyby odchod legendárního Petra „Bobeše“ Staňka do B týmu. Borec, který vyhrál týmové kanadské bodování hned první sezónu 1996-1997 a poté si držel neuvěřitelně vysoký standart výkonů dalších 20 let, kdy tento kousek několikrát zopakoval. Byl u všech úspěchů Vrtaček v historii. Poslední roky však hrál již často se sebezapřením a se silnými bolestmi. Petr snad ještě nějaké zápasy v lize, do které patří, odehraje, ale upřednostňovat už bude fyzicky méně náročnou KHbL.

_MG_7126
Petr Staněk

Sdílet:

Fotbalový turnaj v Převýšově

Vrtačky se 18.7. účastnily fotbalového turnaje za účasti mužstev SK Převýšov, TJ Sány a SK Dlouhopolsko. V prvním utkání měly Vrtačky nejméně početnou sestavu a