HbC Chlumec nad Cidlinou – TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 2:5

110 diváků v chlumecké aréně vidělo pohledný zápas.

Hradec šel do vedení v 6. minutě a rychlými přechody způsoboval mnoho nepříjemností chlumeckým bránícím hráčům i dál. Pěkné kolmé pasy a technické schopnosti jednotlivců nedokázaly Vrtačky v první části eliminovat. Do přestávky přišel druhý gól potom, co nasadil dvojité housle našemu obránci i brankáři Škarda.
Ve druhé části ale nastoupil Chlumec s jinou vervou a taktikou. Ta se trenérovi vyplatila hned po 30 sekundách, když Horák dostihl Masopustův lob a podél brankáře Janáka vsítil. Odpověď však přišla velmi rychle z hole Hadravy. Vrtačky cítily zlepšení a po nějakých šesti minutách neudržel po nahození hradecký brankář míček v lapačce a Černý tak servíroval nabíhajícímu Adamu Markovi. Maličko víc o gólu prozradil Adam ve videu 😉
Za stavu 2:3 jsme byli možná o něco lepší a když do prázdné netrefil Honza Skřivánek, musel přijít trest. V závěrečné části zchladil nadechující se Chlumec zkušený Slanina. Poté se stala vcelku vtipná věc, když Horákovi pláchl opět agilní Hadrava a skóroval úplně stejným způsobem, jako sám Štěpán Horák před 25 minutami.
Takticky vyzrálý soupeř se dnes dal porazit, ale na první body proti němu budeme muset počkat minimálně do jara. Olymp se posunul na první místo tabulky a chlumecké Vrtačky se prozatím musí spokojit s desátým místem po 4 odehraných zápasech.