Fotbalový turnaj v Převýšově

Vrtačky se 18.7. účastnily fotbalového turnaje za účasti mužstev SK Převýšov, TJ Sány a SK Dlouhopolsko.

V prvním utkání měly Vrtačky nejméně početnou sestavu a seznamovaly se po dlouhé době s pohybem po velkém fotbalovém hřišti. Sány potrestaly chyby hokejbalistů a došly k poklidnému vítězství. Za zmínku stojí, že gólový účet načal vlastňákem Tonda Kralovič, když trefil šibenici při obraném rohu.

Druhé utkání proti domácím kamarádům z Převýšova od 14:15 jsme zahájili s respektem. Snažili jsme se dobře bránit a kompaktně se pohybovat. Jaké bylo překvapení všech zúčastněných, když jsme díky mladému Bobešovi šli do vedení a další branku přidal nákopem z 25 metrů Filip Marek. Míč zapadl překvapenému brankáři přímo do šibenice. Převýšov se ve druhém poločasu nadechoval ke tlaku, ale dokázal vyprodukovat pouze jeden gól, kdy dohráli akci až do prázdné. Vynikající výkon podal v tomto zápasů vypůjčený brankář Kysilka, který se vytáhnul hlavně proti dvěma nebezpečným přímákům Vaška Dvořáka. V utkání se nepříjemně zranil Petr Staněk starší. Chlumec – Převýšov 2:1.

Vrtačky nabírají síly před druhým utkáním

Poslední utkání proti outsiderovi sehráli hráči Dlouhopolska. Zápas probíhal jako na houpačce. Nejprve šly Vrtačky do vedení Divíškem, Dlouhopolsko vyrovnalo. Poté individuální akci převážil skóre na stranu Vrtaček opět Péťa Staněk, aby po chybě v obraně černobílí znovu srovnali krok. Když se zápas lámal do své poslední čtvrtiny, byl Péťa podražen ve vápně soupeře a s nabídnutou penaltou si zkušeně poradil. V závěru frustrovaní soupeři zbytečně vyprovokovali skrumáž napadením výtečného Roba Kysilky v brance Vrtaček. Ani v této disciplíně se jim nepodařilo zvítězit, protože nepočítali s tím, že v hokejbale řešíme skrumáže v brankovišti mnohem důrazněji. Vrtačky zvítězily 3:2.

Vrtačky nakonec obsadili 3. místo se stehjným bodovým ziskem jako Převýšov a Sány, rozhodlo však skóre v minitabulce, které hovořilo výrazně pro Převýšov.

  1. SK Převýšov 6 bodů
  2. TJ Sány 6 bodů
  3. HbC Chlumec nad Cidlinou 6 bodů
  4. SK Dlouhopolsko 0 bodů

Sestava Vrtaček:

Kysilka – Hanyš, Erben P., Vidner, Kosina, Marek F. – Kralovič J., Divíšek, Kralovič A., Staněk st., Demjanovič L., Matys, Pojar – Staněk ml.
koučovali: v prvním utkání Havlíček, v posledním Marcel Marek

Sdílet:

Plzeň – Litice – Chlumec 0:1sn

Konečně jsme zase začali makat jako tým. Na stadion za Štruncovými sady jsme odjížděli bez trenéra Synka, ale i přesto jsme se dokázali po posledním