Honza Skřivánek: „Už se tolik nenadřeme na branky.“

Vrtačky se letos rozhodly přihlásit do Českého poháru. Kvalitně obsazený turnaj se odehrával v nedalekých městech – Jičíně a Turnově. Do čtyř skupin byly rozděleny týmy z Extraligy, 1. ligy a Chlumec jako jediný zástupce 2.ligy.

Rozlosování k nám bylo milosrdné a tak jsme se ve skupině střetli nejprve s Jungle Fever Kladno, se kterými jsme v minulé sezóně prohráli, ale poté v domácím prostředí zvítězili, a později s Plzní-Liticemi, kde jsme na podzim 2016 vyhráli na nájezdy.

Očekávali jsme tedy vyrovnaná utkání a výsledek 2:2 s Kladnem to potvrdil. Druhé utkání jsme rozhodli ve druhé půli a Plzeň porazili 4:1. Vystřízlivění přišlo vzápětí s extraligovým Hradcem Králové. Pozdější vítěz Českého poháru nám nasázel do přestávky 6 gólů, alespoň, že v druhé půli jsme již neinkasovali. Chlumec – Hradec Králové 0:6.

V neděli jsme začali druhý turnajový den soubojem s Jihlavou. Vedení se přelévalo ze strany na stranu, ale za delší konec nakonec tahala Jihlava, i když se nám podařilo v power-play snížit. Souboj o sedmé místo nás opět svedl dohromady s kladenským Jungle Fever. Dlouho jsme drželi vedení 1:0, ale ve 27. minutě nás kladenští potrestali za dvojitý faul gólem z nájezdu a vzápětí z přesilovky. Opět se nám ale podařilo skórovat při hře bez brankáře a tak musely o 7. místě rozhodnout až nájezdy. V nich uspěli 2 střelci Kladna, zatímco u nás jen Pavel Doležal.

Turnaj pro vás zhodnotil Honza Skřivánek z pozice toho, kdo mužstvo přes léto herně připravoval.


1) Jak jsi ty sám zvládal dvojroli trenér/hráč?
Trochu jsem se v té pozici hledal. Naštěstí jsme proti Kladnu hráli velice dobře a kluci se hlavně snažili a dost mně pomáhali. Přece jen si na tuhle pozici připadám ještě trochu mladý a moje hlasivky tolik zápasů prostě nezvládnou. Naštěstí v sezóně už bude tato pozice snad vyřešená a já se budu moct soustředit víc na sebe a občas si vyslechnu taky nějakou kritiku.

2) Co ti ČP ukázal o týmu, kde zůstávají největší slabiny a naopak s čím jsi spokojen?
Potvrdila se naše kvalitní fyzická připravenost na čemž můžeme na podzim hodně stavět. Začaly konečně zase fungovat přesilové hry a už se tolik jako loni nenadřeme na branky. Ještě musíme hodně zapracovat na bránění oslabení a zautomatizovat si určité prvky pro bránění. Každopádně dvakrát remíza s Kladnem, výhra nad Plzní a vyrovnaný zápas s Jihlavou jsou výborné výsledky a hrát takhle i vloni, jsme pořád o úroveň výš.

3) Do mužstva se vrátil zdravý duch a chuť rvát se o výsledek. Co je třeba dělat pro to, aby tyto vlastnosti přetrvali i v podzimní části?
Tohle bylo nejdůležitější zase dostat do hráčů po loňském roce, kdy hlavně v závěru ročníku na týmu ležela šílená deka. Teď už je zase cítit z týmu obrovská chuť po vítězství a budeme se snažit, aby ta parta dále šlapala a každý dal za tým všechno.

4) Z mladých hráčů se bodově dařilo jen Kozákovi s Malým, neměli by se k nim přidat další?
Kozák s Malým jsou tahouny týmu a snad jim forma z poháru vydrží i dále. Naši starší dorostenci svůj prostor letos dostanou, ale je to jenom o nich a jejich hlavě, přístupu a motivaci zlepšovat se a zasloužit si větší prostor na hřišti.

5) V brance to vypadá naopak na příjemné starosti. Oba gólmani trénovali během letní přípravy individuálně a jsou ve formě!
Kluci nás na poháru výborně podrželi. Asi ty propocené výstroje z letních tréninků víc míčky přitahují. Když se bude klukům dařit i nadále, budeme mít silnou vyrovnanou dvojici, můžeme letos dojít hodně daleko.

6) Případ Hlaváček: první den ho bylo jako obránce plné hřiště, vstřelil 3 góly, ale druhý den fauloval po odpískání a dostal trest ve hře. Jsi s jeho příchodem i přes tento zkrat spokojený?
Petr dal za sobotu víc gólů, než za celou svoji dosavadní kariéru v mužích, to se muselo projevit. Trest byl vyloženě hloupý, každopádně nešlo o žádný velký exces a disciplinární komise se k tomu snad postaví rozumně. Petrův první start se nám každopádně posune minimálně do října a to je u takového hráče škoda.

7) Pavel Malý posbíral v 5 zápasech 7 bodů. Bude se útočná hra v sezóně stavět opět na něm?
Pavlovi se pohár velice podařil, ale je pořád Malý – nemůžeme to na něj celé naložit 🙂 . Hlavní je, že se vedle něj ohromně zvedl Tonda Kralovič, Martin Kozák je zásoboval výbornými pasy, tohle nebylo jenom o Pavlovi, ale sedla si celá lajna. Teď už jen dopilovat nedostatky a připravit se do Svitav na začátek ligy.

Sdílet:

Fotbalový turnaj v Převýšově

Vrtačky se 18.7. účastnily fotbalového turnaje za účasti mužstev SK Převýšov, TJ Sány a SK Dlouhopolsko. V prvním utkání měly Vrtačky nejméně početnou sestavu a

Plzeň – Litice – Chlumec 0:1sn

Konečně jsme zase začali makat jako tým. Na stadion za Štruncovými sady jsme odjížděli bez trenéra Synka, ale i přesto jsme se dokázali po posledním