HC Jestřábi Přelouč B HbC Chlumec nad Cidlinou 1:5 (0:0,1:2,0:3)

Branky: Pavel Doležal (Skřivánek), Kralovič (Kozák, Malý), Masopust (Horák), Kozák, Pojar (Synek, Černý)

Od úvodu vládlo deštivé počasí. Kycelt v brance Vrtaček si tak musel hokejkou vymetat vodu z brankoviště. Nadšení nebyli ani hráči v poli, alespoň, že se nehrálo na plastu. Míček na hřišti odskakoval, zastavoval se v kalužích a podivně měnil směr. Nabuzenost Vrtaček se tak projevovala pouze pobytem v útočném pásmu. Nějaké velké šance nepřicházely a i nahození od beků výtečně blokovali domácí útočníci.

Chlumec vládl proti přeloučské rezervě herně, ale první branku vstřelili právě Jestřábi. Po špatném vyhození obránce bílo-zelení zakombinovali a Vrtačky tak museli přidat v jednoduchosti. Pokyny splnil dokonale Pavel Doležal, který poslal na Dvořáčka v bráně domácích nahození snad ještě ze středního pásma a to zapadlo přímo pod břevno. Gólostroj se pak již rozjel a zastavil se na čísle 5.

Komentář Honzy Skřivánka: „V sobotu jsme ke třetímu zápasu podzimu vyrazili v silné sestavě, na kompletní 3 lajny, proti záloze Přeloučských Jestřábů. Dokonale podzimní počasí neslibovalo velkou diváckou kulisu a ani ti nejvěrnější si neodnesli žádný nezapomenutelný zážitek. Soupeře se nám dařilo držet hluboko v jeho obraném pásmu. Za první třetinu byl počet střel 3:9 v náš prospěch, ovšem domácí brankář žádné vyložené šance řešit nemusel. Jestřábi, povzbuzeni bezbrankovou první třetinou, začali druhou část o poznání lépe a po zaváhání naší obrany šli do překvapivého vedení. Z bídy Vrtačky vytáhl překvapivou střelou z dálky Pavel Doležal a nahlodal tím sebevědomí domácích. Následovala přesilová hra, ukázkové sehrání situace 3 na 2 a Tonda Kralovič střelou z první nedal přesouvajícímu se Dvořáčkovi šanci zasáhnout. 2 góly během tří minut uklidnili naši hru a mohla začít poslední třetina. Hned po dvou minutách byl nebezpečně poslán na mantinel Synek a domácí hráč se s trestem 5 + do konce zápasu poroučel do sprch. V pětiminutové výhodě Masopust pohrnul možností přesilovkové kombinace se spoluhráči a raději propálil domácího brankáře přízemní střelou. Šance Vrtaček začaly narůstat a domácím odcházely síly na závěrečný nápor. Jejich zmar dokonal Kozák v oslabení, kdy brankářovu rozehrávku pohotově uklidil přímo ze vzduchu za jeho záda. 1:4. V poslední minutě odčinil svá dvě vyloučení i Pojar a nadělil tím domácím nepopulárního bůra. Celý zápas jsme zvládli s klidnou hlavou, bez potřeby faulů (pouze 3 vyloučení) a nakonec i slušnou gólovou potencí.“