Síla Vrtaček pomalu ale jistě stoupá. Po tragickém výkonu v České Třebové a nemastném neslaném představení proti Žamberku přišel třetí venkovní zápas s těžkým soupeřem v řadě. Sice jsme od začátku utkání tahali za kratší konec, ale díky hattricku Pavla Malého a několika důležitým zákrokům Kycelta jsme vydolovali dva body.

Václav Kycelt

Začátek utkání patřil, jak už bylo řečeno, Pardubicím. Hlaváčkovo vyhození míčku ze hřiště a Doležalovo nedovolené bránění znamenaly dvě oslabení, která nás stála mnoho sil. Pardubice se usadili v našem pásmu, přesilovku sice neproměnily, ale únavu a zmatek v naší obraně už využil junior v modrobílém dresu a z otočky trefil přesně. Diskutabilní pravidlo o vyhození míčku ze hřiště pak hrálo i v náš prospěch. Nabídnutou početní výhodu zužitkoval zblízka Černý po střele Michala Erbena.

Kapitán a střelec dvou branek – Tonda Černý

Kapitán Vrtaček byl při chuti a svou druhou branku v utkání přidal za 3 minuty po chytré tandemové přihrávce od Divíška. Střela od modré není obvykle jeho disciplínou, ale tahle rána prostě sedla! Z vedení jsme se radovali pouze 24 vteřin a Pardubice přidaly po dalším Hlaváčkově nešikovném zdržování hry třetí gól.

Za brankou domácích pak celkem nepochopitelně napadl Pojara kapitán autosklářů Kamaryt. Jemu potom na oplátku naložil Adam Marek a i další útočníci ze třetí lajny vytvořili zápasnické dvojičky s hráči Pardubic. Výsledkem byla přesilovka pro Chlumec a oba nejaktivnější bitkaři putovali do sprch. Přesilovku jsme neodehráli celou, protože na trestnou putoval také Pavel Malý, kterému skončili extraligové povinnosti v Mostu a bude tak k dispozici Vrtačkám pro zbytek jara. V závěru druhé patnáctiminutovky byl vyloučen ještě Černý na 2+2 minuty za vysokou hůl.

Vrtačky dlouhé oslabení přežily a už už se začínaly nadechovat k tlaku na vyrovnání. Přišlo ale špatné vhazování v obranném pásmu, Pardubice pohotově skórovaly a s Vrtačkami to nevypadalo dobře. Před hattrickem Pavla Malého musel zaúřadovat ještě Kycelt, který nechal vyniknout svou lapačku proti pokusu domácího beka.

Střelec hattricku Pavel Malý

V čase 42:02 se Malý natlačil v oslabení mezi beky, dostal do běhu od Divíška, brankáře Třináctého vylákal z branky a blafákem mu nedal šanci. Vyrovnávací gól na 4:4 vstřelil po nahrávce Skřivánka přímo z vhazování 51 sekund před koncem – Kycelt byl na půl cesty z branky, nakonec nebyla power-play potřeba.

I v nastavení byl Kycelt v permanenci, ale opět nešikovnost obránce Pardubic znamenala přesilovku pro Chlumec za zdržování hry. Od té chvíle jsme přebrali iniciativu a soupeře tlačili. Několik nadějných příležitostí ještě gólem neskončilo, z blízkosti přestřelil Synek, tradičně dobře střílel Michal Erben. Pavel Malý prodloužení ukončil nenápadnou střelou od levého mantinelu a zakončil tak svůj čistý hattrick za 7 minut.