V tabulce už nemůžeme být níž, a tak nastal čas reagovat. Na střídavé starty jsme už minulý týden získali útočníka Autoskla H.A.K. Pardubice Jakuba Mertu. Kuba stihl odehrát už utkání proti Novému Strašecí a při své premiéře v červeno-černých barvách zaznamenal branku. Spolu s ním přichází mladý obránce s dobrými defenzivními schopnostmi Jakub Ryba. Toho uvidí naši fanoušci v akci pro změnu tento týden proti Kladnu.

Michal Šupík nabízí svou pomoc!

Zkušený brankář s pořádnou porcí extraligových zkušeností přichází na střídavý start z extraligového Letohradu. V rozhovoru pro Hokejbal magazín objasňuje, že jej baví pomáhat týmům v nouzi a to Chlumec nad Cidlinou rozhodně je! Zeptali jsme se ho na pár věcí a podle toho co odpověděl, se mají obránci na co těšit.

Jsi z Kolína, s Vlašimí jsi to dotáhl do finále Extraligy, v Letohradu bojujete o play-off a v minulé sezóně jsi chvilku působil v kádru našeho konkurenta z Přelouče. Proč právě Chlumec?

Jelikož díky velmi dobře chytajícímu Šimimu (Jan Šimara je reprezentační brankář – pozn. red.) jsem v Letohradě téměř nevytížený, tak jsem se rozhodl oslovit nejbližší tým, hrající kvalitní soutěž a tím byl právě Chlumec.

Chlumec je na posledním místě v 1. NHbL. Na týmu leží deka a střel chodí na brankáře opravdu hodně. Patříš k brankářům, kterým vyhovuje, když mají hodně práce nebo se spíše budeš snažit organizovat obranu tak, abys samotných zákroků tolik neměl?

1. NHbL sleduji a vím, že se supajz2klukům zrovna
 teď nedaří, ale za ty roky, co chytám, jsem už zažil spoustu situací a někdy stačí opravdu jeden zápas a vše se může naprosto otočit. No a já věřím a doufám, že se právě to stane s chlumeckým týmem.
Co se týče zápasů, mám to tak, že vždy záleží na prvních 4-5 střelách, když se chytí, člověka to nakopne, což je samozřejmě lepší, než to dvakrát lovit z brány.. 😀
Ale jinak se snažím šancí soupeře předcházet, takže jsem v bráně dost slyšet.. 🙂

 

Zápasy Vrtaček mívají vysokou diváckou účast. Prozraď fanouškům něco o sobě – čím se živíš a jaké máš zájmy kromě hokejbalu?

Fanouškům můžu prozradit, že už víc jak 15 let pracuji jako OSVČ v kovovýrobě.
Největší koníček je samozřejmě hokejbal, potom ještě 2x týdně plácám hokej.. a ty mimosportovní jsou motorky a můj tříletý syn Toník. 😉

Děkujeme a těšíme se na neděli, snad bude Michalův příchod tím správným impulzem pro odraz ze dna.

 

Komentáře

0