1.HBC Svitavy HbC Chlumec nad Cidlinou 1:3 (0:1,0:1,1:1)

3:00 – Hanyš (Malý) 16:03 – Erben P. (Pojar) PP 43:34 – Malý (Novák, Synek)

První výjezd zpátky ve 2. lize a krásný sportovní areál s plastovým povrchem čekal na Vrtačky hned v prvním kole. Že nepůjde vše snadno, nás soupeř přesvědčil hned svým nástupem a první minuty jsme marně hledali protihru na aktivní domácí hráče.

Dan Hanyš vyšperkoval návrat do áčkové sestavy gólem ve 3. minutě

Hned z první šance ve 3. minutě se ale prosadil Dan Hanyš, kterému připravil výbornou pozici individuální akcí Pavel Malý a uklidnil hostující střídačku. Zbytek první třetiny oba týmy hráli s vysokým nasazením ovšem bez výraznějších šancí. Před koncem třetiny se v souboji u mantinelu zranil Adama Marek a bylo potřeba upravit sestavu. Do útoku se netradičně posunul Petr Erben a hned v prvním střídání doklepl do branky střelu Vaška Pojara. Pokračování druhé třetiny moc hokejbalové krásy nepřineslo, a když Kycelt pochytal všechny pokusy domácích hráčů, svítilo na tabuli skóre 0:2 po dvou třetinách.

Domácím se podařilo snížit na začátku třetí třetiny a hned bylo zaděláno na drama. Vrtačky to ovšem nezlomilo a naopak se hra zlepšila. Škoda dvou velkých šancí Tondy Černého. Stažení na dvě lajny nedovolilo domácím dostat se do závěrečného tlaku, a když Malý tečoval Novákovu střelu od modré, bylo o výsledku rozhodnuto.

Veterán Kýca podal na úvod sezóny vynikající výkon!

Hodnocení Honzy Skřivánka:  Jsem velice rád za 3 body. Nezachytili jsme vůbec nástup do zápasu, nedokázali jsme získat klid ve hře a z něho očekávanou herní převahu. Utkání bylo na šance naprosto vyrovnané a můžeme poděkovat Kýcovi a domácím střelcům za jeden jediný zásah do sítě. Pozitivní je nízký počet trestů (4) a nečekaní střelci Dan Hanyš s Petrem Erbenem. Doma musíme příští týden předvést mnohem lepší výkon a skolit loňského mistra z Opočna.