Málokdo si už dnes vzpomene, že jsi před 20 lety začínal jako obránce. Jak to tenkrát bylo a jak ses vlastně dostal do brány?

Kýca dostává svůj první dres s číslem 39, podle Dominika Haška. Povšimněte si kvalitního modelu Jirky Malinského a Kýcových proklatě vysoko vytažených jeansů. 90′

V bráně jsem postával (polehával) od mala, ale v začátcích hokejbalu jsem chytal hokej, tak jsem to asi nechtěl míchat dohromady.

Na které okamžiky během těch 20 let s chlumeckým hokejbalem nejraději vzpomínáš? Zažil jsi všechny lepší i horší okamžiky. Kde hledáš motivaci, nechat na sebe na trénincích pořád od kluků střílet?

Samozřejmě že první východočeský titul a taky první odchytané play off, to si pamatuju, a naopak v současnosti to moc veselé není. A motivace? To je asi o hlavě, ale bohužel čas nezastavíš. Tak uvidíme co bude, třeba ještě chvilku vydržím.

Vzpomeneš si ještě, kde všude Chlumec trénoval, než město vybudovalo hokejbalové hřiště?

Parkoviště u koupaliště, zatáčka v Zapči a taky v kovošrotu v hale. To bylo super v tom prachu, ale chtěli jsme hrát, tak jsme to neřešili.

BOKUSAMI KYDAVA Legendární tým z turnaje o Vánocích 1997.

Jsi majitelem dvou regionálních titulů, působíš s Vrtačkami v 1. NHbL, ale v roce 1997 jste začínali v krajské soutěži. Jak se hokejbal za tu dobu vyvinul a jsou mezi soutěžemi velké rozdíly?

Myslím , že časově je to naprosto nesrovnatelné. Rozdíly jsou, ale je to u každého soupeře jiné. Každopádně v 1. NhbL se to už nedá jen „odchodit“. Je důležitá příprava a hlavně nasazení při zápasech. Každý musí vědět proč to hraje , pak se můžou dostavit dobré výsledky.

Vím, že jsi velký fanoušek Iron Maiden a Dominika Haška. Kdyby sis mohl vybrat jednu věc: dát si pivo s Brucem Dickinsonem, nebo absolvovat trénink s Dominikem Haškem, co bys vybral?

Jistě že Troopera s Brucem, nicméně trénink s Dominikem je o něco málo reálnější. Jo a ve sportce jsem taky ještě nevyhrál. 🙂 Iron Maiden a Hašek jsou ta motivace. To co dělají dělaj‘ naplno. Jinak to nemá smysl. A když tomu věříš a makáš, může se to povést.

Dříve se zajíždělo na mistrovská utkání do Náchoda, Letohradu, nebo Svitav. Nyní je to Plzeň, Opava, Brno či Jindřichův Hradec. Myslíš si, že dokážeš odhadnout kolik km jsi za zápasy během svého života nejezdil?

Základní vzdělání z matematiky mám úspěšně dokončené, ale do tolika neumím.


HbC Chlumec nad Cidlinou 1997

Komentáře

0