HbC Chlumec nad Cidlinou – 1.HBC Svitavy 5:6 ss (2:1,2:3,1:1-0:1)

Branky Vrtaček: Novák (Černý), Černý (Novák, Pojar), Skřivánek (Kloz), Černý (Skřivánek), Kozák (Malý, Skřivánek)

Sobotní předpověď počasí vyšla, ovšem papírové předpoklady vzaly za své. Vrtačky s kompletně obměněnou druhou lajnou sice začali zápas lépe, ale statečně bojující Svitavy se nevzdaly. Skóre otevřel hned ve 2. minutě Filip Novák po vyhraném buly Tondy Černého v útočném pásmu. Vedení domácím nevydrželo dlouho a po jedné z prvních brejkových akcí vyrovnal Bečvář. Obléhání hostující branky pokračovalo a dokázala se prosadit opět výborně hrající třetí formace s ten den nejlepším hráčem domácích Tondou Černým. První třetina skončila 2:1 podle představ domácích. Když v 19. minutě po milimetrovém pasu Kloze zakončoval Skřivánek do prázdné branky hostů v oslabení, nikdo nečekal, co bude následovat.

Během pěti minut hosté stihli využít přesilovku, přidat po brejcích další dva zásahy a otočit zápas na 3:4. Za domácí pozvedl prapor opět kapitán Černý (jak jinak než z brankoviště) po přesném pasu Skřivánka. Po dvou třetinách 4:4 a začínalo se od začátku. Svitavám stačil další rychlý a přesně provedený brejk a bylo zase zaděláno na problém 4:5. Všechny snahy Vrtaček končily na veteránu Jancovi v hostující brance nebo na chráničích hostujících hráčů. Až 2 minuty před koncem Malý nahodil přes celé hřiště na Janca, který ve snaze rychlého rozehrání trefil před ním dotírajícího Kozáka a ten stejně jako v Přelouči opět ze vzduchu rozvlnil síť.

V nájezdech proměnil hned první hostující hráč, domácí Kralovič trefil tyčku a neprosadili se ani Kozák s Černým, bonusový bod cestoval do Svitav. První ztráta musela někdy přijít a je na čase začít novou vítěznou vlnu.