V šatně jsme si říkali, že bude důležité dát první gól. Svitavští bojovníci totiž přijeli pouze v devíti (!) hráčích do pole. Minulý týden se něco podobného stalo B týmu, který dostal doma naloženo 1:4 od pardubické Delty, která se prezentovala podobným stylem a Svitavy naopak o víkendu uspěli tímto stylem na hřišti mistrů z České Třebové. Utkání nepobralo příliš hokejbalové krásy, ať už díky úzkostlivému rozhodování sudích a množství přesilových her, nebo díky defenzivnímu stylu Svitav. Účel však světí prostředky a Svitavy tak aspirují na pozici černého koně Play-off.

První gól se nám sice podařilo dát střelou Horáka, pro kterého míček vybojoval Adam Marek, ale měl to být jen odrazový můstek. Černožlutí měli poté otevřít hru a my skórovat do pootevřené obrany. Opak byl ovšem pravdou – Svitavy vyrovnaly hned za několik desítek vteřin akcí 2 na 1 a za několik minut šly do vedení střelou, při které se zranil brankář Kycelt v naší kleci. Naštěstí utkání i přes silné bolesti dochytal a v závěru udržel zákroky ala Hašek mužstvo v utkání. O tom ale později.

Tým byl po první třetině v depresi, ale odhodlán nepřipustit ztrátu bodů.  Zkušení útočníci Černý a Skřivánek převrhli vedení na stranu Vrtaček. Černý skóroval ze svého oblíbeného stanoviště před brankou, když tečoval střelu od modré a Skřivánek po pěkné samostatné akci, když několikrát vybojoval míček a vytočil se z rohu do ideálního postaven mezi kruhy. Soupeři se bohužel podařilo po nedůrazu v našem brankovišti srovnat. Kycelt sice chytil střelu i následnou dorážku, ale na další dorážení už byl krátký.

střelec rozhodujícího nájezdu – Adam Marek

V prodloužení jsme byli horším týmem. Hosté netrefili z brankoviště odkrytou klec, Kycelt vytrčil do střely lapačku. Za chvilku v leže reflexivně vykopl nohu a zastavil další jistý gól v naší síti. Naše pokusy byly slabé a víc místa na hřišti vyhovovalo soupeři.

V nájezdech mělo rozhodnout trio Petr Erben, Adam Marek a Štěpán Horák, ale posledně jmenovaný už se ke svému pokusu nedostal. Střelec Adam Milha Marek sebejistě zakvedlal míčkem a brankáři jej poslal nad suverénně nad vyrážečku. Kycelt pokračoval v hvězdném výkonu z prodloužení a nedovolil soupeři ani jeden gól. Za zmínku ale stojí zkrat rozhodčího Vacka, který, přestože stál na brankové čáře, odpískal gól, který neviděl, zatímco druhý rozhodčí musel z půlky hřiště branku zrušit, neboť šlo o naprosto jasnou tyč.