HBC Chlumec nad Cidlinou – HBC Nové Strašecí 3:5 (1:2, 1:3, 1:0)

Střely: 26:14 Vyloučení: 5:11 Využití přesilovek: 1:0 Oslabení: 0:0

Další pokus na ukončení temné série bez výhry nevyšel. Změnili jsme předzápasové rituály a přivítali v našich řadách Kubu Mertu, se kterým někteří z nás hrávali před deseti lety v dorostu. V dešti nás navíc přišli podpořit opět desítky fanoušků. Nové Strašecí bylo zatím asi nejhratelnějším soupeřem, dali jsme tři góly a opět odešli s prázdnou.

Do utkání jme šli na 1000% a Strašecí se jen bránilo nájezdům všech chlumeckých řad. Převaha to byla spíše optická, protože vyložených šancí nebylo mnoho. Odpovědnost na sebe vzal centr Honza Skřivánek a u mantinelu odmítl souboj s bekem hostí, poslal si míček mezi nohami do ideálního prostoru a zavěsil do šibenice. Naše vedení trvalo ale jen pár sekund. Nenápadnou akci zakončil nahozením z dálky Duchoň.

Pětiminutovka hrůzy začala ještě v první třetině. Poté, co jsme nedotlačili míček, který skákal snad 10 vteřin v brankovišti středočechů, nestihli naši útočníci a obránce Kosina včas vyklidit útočné pásmo a nechali tak soupeře téměř dojít do breaku 2:1, který využil Brada. Po přestávce podtrhl dosavadní trápení Chlumce Kmeť, který trefil nahrávkou Kosinovu hůl a od ní se míček odrazil nešťastně za Havlíčkova záda. Další chybu trestali modří o několik desítek vteřin později. Nahrávku středem hřiště vystihl obránce a rozehrál na volného Husáka, který trefil přesně. Havlíček žádal o střídání, ale než se stihl jeho dnešní náhradník Kycelt rozcvičit a nahradit jej v brance, kapituloval Chlumec popáté a bylo v podstatě po zápase. Útočník Kmeť vyvezl míček ze souboje čtyř hráčů v rohu, obhodil si Havlíčka přes šíři brankoviště a vsunul do prázdné.

Otřesené Vrtačky ale nechtěly už kvůli fanouškům, kterých přišlo i v dešti znovu mnoho, nic vzdát a zápas ještě zkusit zdramatizovat. Až několikátý pokus z podobné pozice proměnil Masopust, kterému vždy skvěle nahrával z útočných vhazování Honza Skřivánek.

________________________________________________________________

masopust-adam

Čerstvý otec dcery Viktorie – Adam Masopust

Lídr týmového kanadského bodování letos plní zejména manželské povinnosti a v očekávání potomka letos stihl nastoupit teprve k šestému utkání z dvanácti. Z pozice obránce však vládne bodování (!!!) a navíc díky své nesmlouvavé obranné hře stihl odsedět 10 minut na trestné lavici. Gratulujeme Adamovi i mamince Lence ke krásné dceři Viktorce a přejeme hodně zdraví.

A jen tak dál, Adame!

KB G A Z TM MT ØKB ØTM
8 3 5 6 10 5 1,33 1,67

________________________________________________________________

Poslední část hry pak byla ve znamení obléhání branky Strašecí. Žádná akce ale nekončila nějakým překvapivým řešením a naráželi jsme tak na připravenou obranu. Několik závarů vytvořil Malý, dobře pracoval nováček Pojar a Mertovi chybělo vždy jen trochu štěstí. Nakonec si ale posledně jmenovaný seběhl v přesilovce vylepšené o hru bez brankáře na střed, kde jej našel Tomáš Skřivánek. Bylo ale už příliš pozdě. 

Dnes se rozhodně dalo vyhrát. Zlepšený projev a celkového ducha v týmu hodnotil pozitivně i trenér. Slabší den si vybral Havlíček, který naopak v Mladé Boleslavi či v Teplicích držel akcie svých útočníků a obránců nad vodou. Je na čem stavět a hned příští týden můžeme Kladnu vrátit poměrně čerstvou porážku 1:7. Přijďte nás podpořit!

Sestava Vrtaček:

Havlíček (od 19. Kycelt)

Kosina – Masopust

Hlaváček – Erben P.

Holman

Horák – Černý – Staněk

Synek – Marek F. – Malý

Merta – Skřivánek J. – Skřivánek T.

Pojar

 

Komentáře

0