Několik novinek v sestavě znamenalo první domácí vítězství Vrtaček. Škoda, že nebylo za 3 body, bylo k nim blízko. V chlumecké situaci ovšem musíme být za 2 bodíky do tabulky rádi.

HbC Chlumec nad Cidlinou – Jungle Fever Kladno 2:1sn (1:0, 0:0, 0:1, 1:0)

Na soupisce se objevili 3 hráči, kteří odehráli za Chlumec první zápas v sezóně a po zranění se vrátili Kralovič s Michalem Erbenem.  Premiéru si odkroutili brankář Michal Šupík a obránce Jakub Ryba. Návrat do třetího útoku prožil po dlouhé době Láďa Šanda a tým strhával svou bojovností stejně jako v minulém roce. Navíc trefil hned ve svém prvním střídání tyč.

Vrtačky měly více ze hry a oproti nedávnému zápasu se stejným soupeřem (před 14 dny skončil jasnou výhrou Kladna 7:1) přidaly na důrazu. Tvrdé utkání gólově načal Malý, který se prosadil z úhlu při přesilové hře. Vrtačky dál ostřelovaly kladenskou branku, ale střely nebyly příliš nebezpečné. Nervóznější druhou třetinu rozkouskovala spousta přesilových her. Nejprve svou přesilovku 5:3 nevyužilo Jungle Fever, poté stejnou výhodu prohospodařili i chlumečtí. Od té doby výkon domácích uvadal a Kladno se dostávalo stále častěji do nebezpečných prostor. Jeden nebezpečný závar vyřešili Šupík s Holmanem s vypětím všech sil. Vyrovnávací branka středočechů přišla jako blesk z čistého nebe. Nahození z úhlu si nový chlumecký brankář srazil smolně do své klece. Vrtačky chtěly tři body a tak při vhazování dvě sekundy před koncem zkusili hru bez brankáře. Ke střele se Malý nedostal, ale spravil si chuť o pár minut později.

První nájezd proměnil Synek, když si kličkou položil brankáře a zavěsil do prázdné. Kladenského střelce vynuloval Šupík zákrokem holí a Malý na druhé straně naznačil střelu a následně rozezněl tyč, od které se míček odrazil do branky. Kladno neproměnilo i druhý pokus a chlumečtí se tak mohli po mnoha měsících vydat na vítězné kolečko.