SK Kometa Polička — HbC Chlumec nad Cidlinou 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Střely: 24:31 Vyloučení: 6:3 Využití přesilovek: 1:1 Oslabení: 0:0

Takhle špatné postavení v tabulce v Chlumci dlouho nebylo. Hráči pracují ze všech sil na změně své střelecké nemohoucnosti. Dnes na branku domácí Poličky vyslali 31 střel, ujala se ale pouze jediná z hole Skřivánka. Vrtačky si vynutily i 6 přesilovek, ale zužitkovaly jen jednu. Soupeři stačily k brance z početní výhody přesilovky tři.

Jak vypadaly naše přesilovky se můžete podívat v galerii Komety.

Samotný zápas s Poličkou byl velice vyrovnanou záležitostí. První gól jsme inkasovali po fatální chybě, kdy poličský veterán zapomenutý před golmanem Havlíčkem měl spoustu času na dvojí zakončení. Ve druhé třetině, kde jsme Poličku jasně přehrávali se bohužel projevilo naše „dřeváctví“ ze kterého plynula spousta neproměněných tutovek. Jediný gól vrtaček padl po ose bratří Skřivánkových, který byl bohužel jen malou náplastí na chlumecký střelecký zmar.

zapas_kometa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vyhlídky Vrtaček ale nemusí být tak tragické, jak naznačuje situace v tabulce. Ze sedmi zápasů odehráli chlumečtí 4 proti čtyřem vedoucím týmům tabulky. Bohužel z těchto utkání odešli s až brutálně nelichotivým skóre 3:16 a žádným bodem. Zajímavé je, že na branku soupeřů vyslali 102 střel (zatímco soupeři dohromady 110). Střelecká úspěšnost by se normálně měla pohybovat okolo 10%, Chlumec je v této sérii zápasů na čísle 3%, zatímco soupeři Chlumce mají úspěšnost střelby 15%. Z těchto čísel vyplývá, že pokud Vrtačky nezačnou dávat třikrát (!!!) více gólů, nemohou počítat s posunem do vyšších pater tabulky, kam tým bezpochyby patří.

Komentáře

0