HC Jestřábi Přelouč — HbC Chlumec nad Cidlinou 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Střely: 19:20 Vyloučení: 14:14 Využití přesilovek: 0:0 Oslabení: 0:0

Od první minuty bylo jasné, kdo si za záchranou skutečně jde. Byl to tým domácích Jestřábů. Vrtačky narozdíl od minulého týdne nepředvedly nic z bojovného výkonu proti Karviné. Přitom právě přeloučští hokejbalisté by měli patřit mezi jejich nejznámější soupeře.

Domácí v zeleno-bílých dresech hráli svojí důraznou hru s dobrou kontrolou míčku u mantinelů, nebezpečnými nahozeními před branku a obranou, která nepustila Vrtačky za celý zápas do žádné vyložené gólové situace. Chlumec ale téměř celou první třetinu vzdoroval. Gólově tak utkání načal útočník Přelouče až po hrubé chybě naší střídačky. Trenér odvolal obránce Vrtaček ze hřiště, ale přes zaseklá vrátka se do hry již nemohl dostat další obránce. Útočník s jestřábem na hrudi byl v útočném pásmu tak sám, že nebýt slunečný den, jistě by se začal bát. Zakončil střelou švihem a mohl tak odběhnout do bezpečí své střídačky.

Ve druhé části hry se výrazně přiostřilo. Chlumec chtěl ještě zabojovat o baráž, ale veškerá aktivita směrem dopředu končila kolem červené, v lepších případech až tři metry za červenou. Žádný nápaditý přechod, žádná myšlenka. Přísnější měřítka snesli pouze útočníci Michal Erben s Tomášem Skřivánkem. Když ale pronikli s míčkem až do pásma soupeře, nebylo jej stejně komu předat. Za první šarvátku zápasu byl do konce vyloučen Malý společně se Stoklasou. Přelouč přidala z přečíslení druhou branku a když Kycelt vyrazil střelu ze středního pásma přesně před sebe a přeloučští dokázali z této situace ještě zakombinovat do prázdné branky, bylo po naději. 3:0. Bílo-zelení však stále zle dotírali do chlumeckého brankoviště a po jedné skrumáži se strhla další rvačka. Ta skončila dvěma vyloučeními do konce zápasu na obou stranách. I v této šarvátce však dali Jestřábi obráncům Vrtaček za vyučenou.

Poslední část hry a zároveň poslední čtvrthodina pro Chlumec v druhé nejvyšší české soutěži už nepřinesla žádné zásadní okamžiky. Jestřábi sice malinko povolili své sevření, ale bylo to jen proto, aby se mohli soustředit na obranu svého vedení. Skvrnou bylo krvavé zranění ve tváři chlumeckého obránce Petra Erbena.

Sestava Vrtaček:
Kycelt

Kosina, Masopust
Novák, Marek F.
Doležal Petr, Holman
Erben P., Matys A.

Horák, Černý, Malý
Skřivánek T., Skřivánek J., Ryba
Erben M., Kralovič, Šanda
Pojar

Komentáře

0