HbC Chlumec nad Cidlinou — SHC Opava 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)
Střely: 17:19 Vyloučení: 7:6 Využití přesilovek: 0:1 Oslabení: 0:0 Diváků: 95

Ani Petr Hlaváček, důrazný obránce, který si odbyl premiéru před chlumeckými diváky nezabránil debaklu. Bohužel musel ve třetí třetině se zraněním ze zápasu odstoupit. 5:0 už je rozdíl třídy, ale předvedená hra nevypadala tak tragicky, jako výsledek.

První třetinu měl Chlumec naprosto jasnou převahu. Hráči důrazně napadali a nenechali Opavě prostor k rozehrávce. Z toho pramenilo poměrně hodně střel na branku opavského brankáře Grufíka. Slezané ale dali snad z první ostré střely zápasu gól. Po čistě vyhrané buly se trefil Málik. Vrtačky se nezalekli smolného momentu a dál pokračovaly v tlaku a hnaly se za vyrovnáním. Obránci pak ale nechali 2x dorazit hostujícího útočníka, který se obtočil kolem branky a překonal tak Kycelta, který sice dvakrát zasáhl, ale na třetí pokus už nedosáhl.

Druhá část přinesla přelévání hry a pěkný hokejbal. Opavští byli dobře technicky vybavení, předváděli rychlé otočky s míčkem a tradičně jisté přechody do útočného pásma. Chlumec měl příležitosti i v přesilovkách, ale většina střel nebyla z kategorie nebezpečných. Mohl tak udeřit Volný, když oběhl Synka a Matyse v rohu a naprosto sám zakončil z nejvýhodnějšího místa přesně. 0:3

V poslední části již Chlumec propadl frustraci a ztratil motivaci. Opava diktovala hru a držela míček. Pokus o zvrat se již nekonal, Vrtačky naopak dostaly ještě dvě snadné branky.