Trenér minipřípravek Michal Havlíček popisuje turnaj v Letohradě.


Na první turnaj jarní části soutěže minipřípravek jsme vyráželi v početné skupině hráčů a rodičů do Letohradu a tak nebyl důvod nemyslet na mety nejvyšší. První komplikace ale nastala překvapivě již po cestě, kdy se trenérské duo vydalo v Hradci špatným směrem a spíš než Letohrad mířilo na turnaj někam k Brnu. Naštěstí se nenechali nachytat fandové a hráči našeho týmu a vyrazili správným směrem. Po zhruba půl hodině jízdy jsme nabrali správný kurz i my a prozatím pro nás výsledkově nejlepší turnaj mohl začít.

foto: Iva Janoušková hokejbal-letohrad.com

V prvním zápase jsme narazili na Jestřáby z Přelouče a i přes herní převahu, jsme s urputněbojujícím soupeřem nakonec byli rádi za remízu 3:3. V zápase minipřípravek se poprvé objevil i náš nadějný gólman, v tomto turnaji tvrdý bojovník u mantinelu, pětiletý Radek Chára a rozhodně se za svoje výkony nemusí stydět.

Další zápas jsme odehráli s pozdějším vítězem Českou Třebovou a při mírné převaze hráčů s kohoutem na prsou, odcházeli ze zápasu s fotbalovým výsledkem 0:1 v náš neprospěch.
V dalším zápase výborně zachytal náš gólman Ráďa Kysilka, který čelil několika trestným nájezdům po faulech našich hráčů, ale za svá záda nepustil ani jediný, a tak jsme se mohli poprvé radovat z vítězství. Chlumec – Letohrad bílý tým 2:0.

foto: Iva Janoušková hokejbal-letohrad.com

Taktika: “po obědě nám to vždycky jde“, která se osvědčila na mnoha turnajích předtím, bohužel nefungovala s druhým týmem Letohradu. Náš tým neběhal a i v obrané fázi jsme působili spíš jako diváci, kteří na filmovém plátně sledují, jak dopadne souboj Chucka Norrise se čtveřicí dotírajících padouchů. V roli Chucka Norrise – gólman Ráďa Kysilka. Chlumec – Letohrad modrý tým 0:4.

Náš nejlepší odehraný zápas byl proti Hradci Králové. Kluci a ve dvou případech i děvčata (Terka a Péťa) bojovali jako lvi. Po rychlém vedení Hradec otáčí na 2:1. Pak už se o slovo přihlásil bomber Marek Chára a otočil na konečných 3:2. Celkové třetí místo a konečně vytoužený pohár!!

Rádi bychom touto cestou poděkovali hráčům za nasazení a rodičům za podporu během tréninků i turnajů. Chválíme také místní občerstvení za výbornou gulášovku, rozhodčí za férový a přátelský přístup a pořadatele za spád turnaje. Rozhodně je lepší tento systém turnaje v 5 nebo 6 mančaftech, než když se čeká na zápas někdy i víc jak hodinu. Díky!

Komentáře

0