HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice B – HbC Chlumec nad Cidlinou 0:7 (0:1,0:2,0:4)

Miroslav Peřina opět ve správném dresu. (foto: Jana Nekolová)

Míra Peřina, který se vrátil do Chlumce po 8 letech, pomohl jako ofenzivní obránce dvěma asistencemi porazit svůj bývalý tým Svítkov Pardubice B. V Pardubicích nechtěný hráč naskočil v první obranné dvojici s mladíkem Martinem Holmanem.

 

 

Celý tým Vrtaček ale nepředváděl nijak oslnivý výkon. V první části sice měl výhodu několika přesilových her, ale vyložených šancí si mnoho nevytvořil. Trenér Synek tým nabádal k častější střelbě. K srdci si pokyn vzal právě navrátilec Peřina a střelou po zemi našel perfektně položenou hůl Pavla Doležala, který tečoval za bezmocného brankáře domácích. Z první části to bylo vše, Vrtačky měly sice převahu, ale ta se gólově neprojevila. O přestávce ze zápasu musel odstoupit rozhodčí Nekola, na jeho místo tak nastoupil náhradní sudí Bláha, který se se zbytkem utkáním popasoval více než se ctí.

Neuznaný gól Pojara. (foto: Jana Nekolová)

Druhá třetina již znamenala posun skóre do klidnějších vod. Na 0:2 zvýšil pro změnu v oslabení Horák, který využil přesného pasu Černého a vystřelil mezi nohy. Pak ale přišla nevídaná věc. Chlumec zrovna úspěšně dobránil sérii oslabení, když si svítkovský kapitán vzal míček za bránou a napálil ho tak, že se od vlastního brankáře odrazil do sítě. Branka byla připsána Kralovičovi, který se ale balonku dotkl naposled před 10 sekundami. Domácí Papadopulos se pak ještě zapsal do dějin utkání ošklivou sekyrou přes ruce našeho útočníka. Byl vyloučen „pouze“ do konce utkání a nabídl tak Vrtačkám další dlouhou přesilovku.

V poslední třetině Vrtačky kontrolovaly utkání a přidávaly branky. Postupně se trefili Masopust, Horák, Černý a Kozák. Gól navíc nebyl uznán Pojarovi. Je také nutné vyzdvihnout výkon Havlíčka v brance, který vychytal dva breaky, jedno trestné střílení a několik dalších nebezpečných situací domácích Hvězd.

Nyní Vrtačky čeká těžká série zápasů, do kterých by se měli všichni hráči, až na dlouhodobě zraněného Adama Marka, vrátit do sestavy. V následujících týdnech se bude lámat chleba!

Michal Havlíček (foto: Jana Nekolová)

Sestava Vrtaček:

Havlíček (Kycelt)

Peřina – Holman

Marek F. Masopust

Malý – Kralovič – Doležal

Horák – Skřivánek – Kozák

Pojar – Černý – L. Šanda 

Komentáře

0