HBC Tygři Mladá Boleslav — HbC Chlumec nad Cidlinou 2:1ss (0:0, 1:1, 0:0 – 1:0)
Střely: 29:25 Vyloučení: 4:4 Využití přesilovek: 0:0 Oslabení: 0:0

V Boleslavi čekal Vrtačky při dopoledním zápasu mokrý plast. Dvě třetiny utkání byly mrholením ovlivněné. Nebylo možné zabrzdit nebo prudce změnit směr. Pro Chlumec to ale byly možná lepší chvilky, než když ve třetí třetině plast oschnul a začal se hrát pohledný a tvrdý hokejbal nahoru-dolů.

Petr Staněk

Petr Staněk

Do sestavy se vrátil Petr Staněk, který se stal pro Béčko nepostradatelným. Jak se ale od začátku sezóny ukazuje, nepostradatelná je jeho produktivita i pro A team. Konečně o tom svědčí i to, že to byl právě on, kdo spolu se svým parťákem Tondou Černým vytvořil tlak na brankovišti a Horák pak měl čas stáhnout si odražený míček rukou a propálit vše, co mu stálo v cestě.  Prostě nezdolný Bobeš – posuďte sami jeho 3 poslední sezóny! (uvádíme pouze ty sezóny, kdy mu bylo již přes 40)

sezóna Z G A P PIM Ø P
2013-2014 2.NHbL 12 9 17 28 2 2,17
2014-2015 2.NHbL 12 9 18 27 14 2,25
2015-2016 1.NHbL 20 8 9 17 18 0,85

Dalším hráčem, který podal nadstandartní výkon, byl brankář Michal Havlíček. Po tradičních chybách svých obránců zlikvidoval 3 samostatné úniky. Nestačil pouze na jediný. Hlaváček zachytil míček na červené čáře a chtěl situaci vyřešit konstruktivně a hledal v pásmu Synka, který však již odcházel střídat. Obránce Tygrů tak okamžitě vyslal do breaku útočníka, který předvedl parádní provedení backhandové kličky. O tom, zda zpracovával v ofsajdu či ne, si můžeme ještě pár dní povídat, rozhodčí však na modré rozpažil. To proběhlo 20 sekund před koncem druhé části. 

Třetí třetina přinesla několik nedotažených dobře rozehraných přesilovek Boleslavi, ale i šance Vrtaček. Střílel znovu Horák a několik dobrých příležitostí si zkušeně vytvořil dobrým čtením hry kapitán Černý. Brankáře Boleslavi trefil do masky a ani další příležitosti neskončily v síti. 

Nájezdy nebyly zrovna přehlídkou pěkných akcí. Jediný proměněný nájezd Vrtaček předvedl Malý. Postupně neproměnili Kralovič, Staněk, Malý a F. Marek. Havlíček nestačil dvakrát na stejného hráče, který si v obou případech najel od mantinelu a nemýlil se. 

Sestava Vrtaček:

Havlíček (Kycelt)

Kosina – Holman

Hlaváček – Erben P.

Horák – Černý – Staněk

Synek – Kralovič – Malý

Marek F. – Skřivánek J. – Skřivánek T.

Komentáře

0