Vrtačky zajížděly do dalekých Dobřan s nadějí na odpoutání se ode dna tabulky. Zlepšené výkony a výhra za dva body v minulém utkání měly předznamenávat něco jiného než další sedmigólový příděl.

TJ Snack Dobřany – HbC Chlumec nad Cidlinou 7:3 (2:2,3:0,2:1)

Střely: 40:41 Vyloučení: 3:4 Využití: 1:0 Oslabení: 0:0

Láďa Šanda

Láďa Šanda

I přes několik absencí (chyběl čerstvě zraněný Synek, nemocný F. Marek, dlouhodobě zranění Michal Erben a Adam Marek, dorostenci Pojar s Matysem a další člen kádru Petr Erben) jelo na západ Čech to nejsilnější, co Chlumec v současné chvíli má. Výjezdu se účastnili i všichni hráči zapůjčení z extraligových Pardubic. Do útoku se musel přesunout obvykle obránce Hlaváček. Průběh utkání hodnotil trenér Synek: „Začalo se dobře, již v 15 vteřině skóruje Malý. Bohužel po naší chybě přišlo po minutě a půl vyrovnání. Domácí v poté zvýšili skóre na 2:1,ale ještě do konce první třetiny chytrým nahozením srovnal výsledek Šanda. Do šatny se odcházelo s dobrým pocitem, že i tady můžeme bodovat.

Poté ale přišel obvyklý chlumecký výpadek a druhá třetina opět rozhodla o tom, že tři body zůstanou doma na Plzeňsku. Trenér Synek pokračuje: „Domácí nadělili Havlíčkovi 3 branky v krátkém čase a stav 5:2 po druhém dějství, pro nás moc nadějí nevykazoval. V posledních 15 minutách Dobřany velmi jednoduše přidaly dva góly, na které odpověděl pouze Tomáš Skřivánek pěknou střelou od modré. Konečný stav 7:3 je více než špatný, herně jsme nebyli výrazně horší. Bohužel naši gólmani se dlouhodobě trápí se svými výkony.

Když Sancho hovoří o tom, že Vrtačky nebyly herně horším týmem, můžeme se opět podívat na statistiku přesnosti střelby. Chlumec byl v počtu střel dokonce o jeden pokus lepší, než domácí, ale ti dokázali se svou úspěšností 17,5% vytěžit 7 branek, zatímco Chlumec se 7% pouze 3.