1. HBC Svitavy – HbC Chlumec nad Cidlinou 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Vrtačky odjely k prvnímu utkání pouze se dvěma (!!!) útočníky, kteří mají odehráno více než 30 zápasů v 2.NHbL. Chyběla útočná esa jako Malý, Černý, Horák, Skřivánek, Divíšek a Tonda Kralovič, bojovník Adam Marek a opora zadních řad Filip Novák. Zbytek sestavy tvořili obránci, nebo hráči B týmu.

Přesto jsme hned v druhém střídání střelou z buly skórovali. Rozhodčí sice ukázal gestem gól, ale po poradě branku odvolali. Míček dle jejich názoru nedopadl na plochu. Hrál se ne příliš pohledný hokejbal, ve druhé třetině navíc přerušovaný spoustou vyloučení. Domácí se ve druhé třetině ujali dvoubrankového vedení. Skórovali pěknou akcí 2 na 2, kdy si útočníci šikovně prohodili naše obránce. Následně vzniklo nedorozumění mezi brankářem a beky v našem obraném pásmu během naší přesilové hry. Kycelt chtěl dlouhé vyhození rozehrát, ale obránci si naběhli příliš daleko od něj. Toho využil útočník domácích, který naservíroval přihrávku spoluhráči před prázdnou bránu. Doležalovi chyběl krok, aby mu v tom zabránil. Svitavy byly v té části hry lepším týmem, ale to se mělo do poslední třetiny změnit.

Vrtačky působily rázem sehraněji. Synek střílel z úhlu, Pojar vykroužil z rohu, ale nezakončil, Kosina nahrával Doležalovi před odkrytou klec. Nakonec z toho byl ale jen jeden gól v síti žlutočerných díky dorážce kapitána Synka. Míček si v přesilovce vyměnili oba obránci a poté, co se odrazil od zadního mantinelu před branku, Synek pohotově zasunul. Dobré momenty měl dorostenec Kralovič, který si odbyl premiéru v dresu Vrtaček. Faul na sebe vybojoval Hanyš. Jen klid na hokejce a větší rozvaha chyběly Pojarovi. Máme se kam zlepšovat. Do příštích zápasů se nám snad postupně vrátí kostra útočné hry v podobě nejlepších hráčů kanadského bodování a budeme úspěšnější i směrem dopředu.

 

Sestava Vrtaček:

Kycelt

Kosina, Holman

Masopust, Erben P.

Pojar, Hlaváček, Synek

Hanyš, Marek F., Doležal Petr

Matys, Kralovič J.

Branka Vrtaček: Synek (Kosina, Masopust)

Komentáře

0