HbC Chlumec nad Cidlinou – HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice B 10:0 (5:0,2:0,3:0)

Ráno 17. března rozhodně nepůsobilo jarně. Hráči se sešli na ranní brigádu a již v deset hodin se rozhodli, že udělají vše pro to, aby se utkání odehrálo. Odklízel se sníh, rozmrazoval povrch a po stavebních pracích se uklízely šatny. Velkou porci práce odvedl spolu se svým traktůrkem Vašek Kycelt, který stále léčí své dlouhodobé zranění. S jeho starty na jaře to vypadá všelijak.

Problém na postu brankáře klub vyřešil angažováním Michala Veselého (roč. 1994), brankáře hokejového Bydžova, jehož hokejbalová práva drží pardubické Autosklo a který chytal i za extraligový Hradec Králové. Michal si po náročné hokejové sezóně užívá zaslouženou dovolenou, takže jej budete mít možnost vidět v bráně až někdy později v průběhu jarní části.

Michal Veselý v dresu Hradce Králové (autor: Bennyho galerie)

Do výstroje se tak musel obléknout osvědčený borec Michal Havlíček, který ale ještě několik hodin před zápasem řešil zpožděné letadlo z Londýna a následně i zažívací problémy, které si přivezl z teplých krajů.  Michal utkání ustál a vyřešil několik nebezpečných situací, což mu přineslo nulu. Nutno ale poznamenat, že Svítkov B nebyl pro nažhavené Vrtačky soupeř a Havlíčkovu svatyni neohrožoval nijak silně.

První jarní utkání bylo třeba odtrpět a trpělivě si dojít pro tři body. Soupeř nám to usnadnil tím, že několik jeho hráčů včetně prvního brankáře dorazilo až v průběhu první třetiny. Outratová v hájící svítkovskou klec předala brankoviště po dvou inkasovaných brankách. Dříve než si střídající svítkovský brankář sáhl na míček, musel jej vylovit ze své sítě. Chlumec přidal další 2 branky ještě do přestávky a soupeř začal alespoň trochu hrát hokejbal až za stavu 5:0, do té doby pouze vyhazoval na icing. I tak kvalita nováčka 2.NHbL nijak nepřevýšila soupeře z přípravných zápasů z KHbL a tak se skóre zastavilo na stavu 10:0.