Na poslední turnaj přípravek v této sezóně jsme se představili ve svatostánku v Chlumci nad Cidlinou, tedy v našem domácím prostředí. Sešli jsme se v početné sestavě a domácím fanouškům chtěli ukázat, že už umíme něco, co se podobá hokejbalu.
V první polovině zápasu se Svitavy se nám to ale příliš nedařilo a prohrávali jsme 0:2. O přestávce jsme si osvěžili alespoň základní herní pravidla a na soupeře vlétli, jak se na Vrtačky patří. A mírný tlak, který jsme měli po celý zápas nakonec po urputném výkonu přetavili v konečné vítězství 3:2.

Ráďa Kysilka v zákroku

Druhý zápas nás čekal bojovný tým z Letohradu. Se soupeřem jsme odehráli vyrovnaný zápas, ale díky našemu gólmanovi Ráďovi Kysilkovi , dobře bránícím hráčům a produktivním útoku zvítězili 2:0.

V dalším zápase nás čekali pardubičtí Autoskláři. Oba týmy již věděli, že se společně střetnou ještě jednou ve finále. Odevzdanost našeho týmu, ze kterého již před zápasem zněli řeči o jasné prohře byla znát i na hřišti. Snažili jsme se ji krotit, ale i tak prohráli 0:6.
Na řadu přišlo finále opět s týmem Alfy. O pauze mezi zápasy jsme klukům promluvili do duše. Vysvětlili jim, že hrát se dá opravdu s každým a do zápasu nikdy nemůžeme chodit jako již předem poražený tým. Bojovný výkon po celé finále nám byl odměnou a i přes konečnou prohru 0:1 také záplatou na nepovedený předešlý zápas. Především za tento výkon bychom chtěli klukům poděkovat!
Pak už nás čekalo jen naplánované společné ukončení sezóny se všemi hráči a jejich rodiči, které bylo opravdovým vrcholem uplynulého ročníku. Věříme, že se v příštím soutěžním roce sejdeme minimálně ve stejné sestavě jako tento. Ještě jednou děkujeme rodičům, lidem kolem chlumeckého hokejbalu a především hráčům za jejich snahu a výkony. V příští sezóně zdar!!!

Michal Havlíček
Tréner Hbc Chlumec nad Cidlinou

Komentáře

0