Bohorovnost či uspokojení z posledních dobrých výsledků málem stálo Vrtačky všechny body. Béčko královehradeckých Pirátů, posílené trvale z Opočna či Hronova se prezentovalo zkušeným „uspávacím“ hokejbalem. Zralý tým s několika rychlými mladíky se dostal do vedení v první třetině po tlaku a několika chybách v naší obraně.

H.Králové B 4 — 5 p Chlumec n./C.
Třetiny: (1:0,1:0,2:4 – 0:1), Vyloučení: 7:4, Využití: 3:4, V oslabení: 0:0

První a většinu druhé třetiny jsme vůbec neměli tempo, naše útoky Hradec vytlačoval do rohů, odkud jsme vysílali pouze propagační střely. Bíločervení si dobře pokrývali předbrankový prostor. Kapitán Tonda Černý se přesunul z křídla první lajny do centru druhé a dali jsme si pokyn, řešit situace před brankou individuálně. Hra se začala otáčet v náš prospěch, ale hned během prvního oslabení jsme inkasovali podruhé. I třetí gól v naší sítí padl po přesilovkové kombinaci. Naše druhé oslabení bylo opět potrestáno. Na vyrovnání nám sice zbývala celá třetina, ale stav 3:0 už budil rozpaky.

Dobrou práci odvedl na modré čáře Pojar, navázal na sebe obránce a protečoval na nabíhajícího Černého. Ten měl volnou cestu k brance a samostatný únik proměnil kličkou do forehandu. Minutu nato se prosadil důrazem v brankovišti Skřivánek a za další dvě minuty vyrovnal střelou k tyči v přesilové hře Pavel Malý. Hned bylo veseleji, ale přišlo vyloučení Pojara. Hradec zůstal v přesilovkách stoprocentní. Nahození od modré propadlo do Havlíčkovy sítě přes klubko těl, měl zakrytý výhled.

7 minut do konce a odhodlání Vrtaček vyústilo v přesilovku 5 na 3. Opět jsme začali přemýšlet o odvolání gólmana a hře v power-play. V čase 42:51, kdy už byli Piráti ve čtyřech, tečoval Černý mimo dosah domácího brankaře Skřivánkovu střelu. Následně ale přišlo opět vyloučení Synka a obavy z vynikajících přesilovek domácích. Během poslední pasáže základní části se vytáhl Havlíček několika důležitými zákroky a zejména díky jeho výkonu jsme poslední oslabení přežili.

Ve třetí minutě dost nevybíravě srazil úderem na hlavu našeho obránce Hlaváčka domácí Hajník a putoval do sprch. Nabídnutou přesilovku využil opět nejzkušenější muž v černém dresu – Černý. Tentokrát na něj prostrčil míček Honza Skřivánek. Nikým nebráněný kapitán provedl blafák do backhandu a přehodil ležícího strážce hradecké branky.