Na otázky ohledně jarní části sezóny odpovídal ten nejpovolanější. Trenér Petr Synek věří stejně jako zbytek týmu v udržení soutěže. V rozhovoru fanouškům odhalí, s jakými hráči pro jaro počítá a jak to vidí s hokejbalem v Chlumci do budoucna.


Ahoj trenére. Blíží se 7 jarních zápasů, ve kterých se rozhodne, jestli Chlumec zůstane v 1. lize, nebo se bude poroučet zpět do regionální soutěže. Kolik by sis představoval z těchto zápasů bodů resp. s kolika body budeš spokojený?

Určitě bych rád zůstal v 1. lize. Je to velký rozdíl oproti regionu, i to cestování dle mého stojí za to. Bodů potřebujeme myslím alespoň 12, ty by stačily možná i na umístění mimo baráž. Vše se může všelijak promíchat, v každém případě to máme ve svých rukou!

HbC Chlumec nad Cidlinou

Jak jsi spokojen s přístupem týmu v zimní přípravě a co budete s Vrtačkami chtít vyzkoušet v přátelském utkání proti mistrovskému extraligovému týmu Autosklářů z Pardubic?

Zimní příprava probíhala v celku dle představ, s těmi kteří měli zájem jsem spokojen, ostatní ať se zamyslí.

Jelikož odpovídám pozdě, tak je již po přátelském utkání. Autoskláři bohužel nedorazili, ale zastoupilo je v plné síle naše béčko. To předvedlo nasazení a motivaci které jim mohl A tým jen závidět. Pokud bychom toto předváděli v naší lize, nemáme tam co dělat. Zkoušel jsem lajny, jak by asi mohli nastupovat, poté nějaké prohozy, ale když se nehýbeš je vše k ničemu. Je to pryč, věřím v lepší zítřky.?

Plánuješ nějaké změny v kádru, nebo zásahy skončily podzimním posílením? (Z Pardubic přišel Hlaváček, na hostování navíc Jakubové Ryba a Merta, z Letohradu hostuje brankář Šupík).

Další změny v kádru letos nebudou. Bohužel Lahvi (Petr Hlaváček) si v přáteláku poranil rameno, léčení cca tři týdny a na to mizí za hranice. Oba Jakuby plánuji zapojit na plno.

Šupajz odchytal v dresu Vrtaček dva zápasy, osvědčil se, a Vrtačky s ním v zádech urvaly dvě ze svých dosavadních čtyř vítězství. Počítáš s ním na pozici jedničky, nebo bude dál jen vypomáhat v některých zápasech?

Šupajz bude pro jarní část jednička, a společně s  Kýcou, který je svým přístupem  připraven naskočit, budou doufám tvořit pevnou zeď v naší svatyni.

Michal “Havel” na jaro půjde posílit B tým (musím uznat že v přáteláku se slušně blýskl).

Dalším velkým tématem je působení legendy a jednoho z otců zakladatelů Bobeše v A týmu. Výkony mužstva jsou s ním o několik tříd výš. Zvládne Petr pomoci i v jarní části, nebo se bude především věnovat jen působení v Béčku?

Tady jsem moc rád že Bobeš souhlasil (i trenér béčka Demi) s jarem za áčko, co mu povolí pravidla. Tím pádem by měl ve čtyřech domácích zápasech nastoupit. Vidím v tom velkou naději, aby jsme se odrazili ode dna. Bobeš má neuvěřitelnou touhu po vítězství a je schopen proto jít za své hranice a strhnout další.

Láďa Šanda a Michal Šupík

Podobná otázka míří k Láďovi Šandovi. Srdcař a hecíř se věnoval rodině, ale hřiště ho bylo po návratu opět plné. Bude se Láďa věnovat hokejbalu i na jaře?

S Láďou jsem to přímo nekonzultoval, zimní přípravě se věnoval naplno. Je to opravdu srdcař, někdy stačí jeho hecovaní  na lavičce k tomu, aby se tým zvedl.

Kde se objeví ? Uvidíme….

Mladíci v sestavě mají různé postavení. Zatímco Holman hraje pravidelně a objevuje se i v přesilovkách, Pojar v útoku nemá takový ice-time, ale už vstřelil gól proti Jihlavě. Adam Matys se v obraně také solidně otrkává a v Béčku čeká stále ještě hodně mladý Péťa Staněk. Myslíš si, že všechny naše mladé pušky mají na to, aby se v 1. NHbL prosadily?

Snažím se klukům dávat prostor, nyní však naše situace k velkým pokusům není vhodná. Jejich chvíle jistě přijde, u někoho dřív, další potřebuje ještě trochu času. V naší rezervě se zvyšuje úroveň a zkušenosti se budou dát získat i tam. Navíc kluci hrají stále dorost a to je dobře. Hraním se posouvají dál.

Bobeš mladší je velký talent, má své vlohy po kom dědit, a viděl bych ho časem jako jednoho z  tahounů A týmu. Záleží však, jestli si nezvolí fotbal jako prioritu nastálo.

Poslední otázka je na B tým. Vidíš v něm nějaké nadějné hráče do Áčka, nebo plánuješ naopak některé hráče z 1.NhbL poslat na pár zápasů najít ztracenou formu do krajské ligy?

Mým zájmem je větší propojení obou týmů a možnost prohazovaní více hráčů. V áčku je relativně nabitá soupiska a myslím že zdravá konkurence je jen ku prospěchu. Určitě se někteří hráči v B týmu objeví.

Přístupem zcela jistě klepe na bránu áčka Petr „Dodo“ Doležal.

Komentáře

0