TJ Lokomotiva Česká Třebová – HbC Chlumec n./C. 5:1 (2:1,1:0,2:0)

9.3.2019   13:30

První z jarních utkání bylo rovnou reprízou loňského finále 2.NHbL. Vysokou úroveň hry ale nešlo vzhledem k zimní tréninkové morálce v obou mužstvech příliš očekávat. Sestavy také nebyly na obou stranách kompletní. Vrtačkám naštěstí přijel vypomoci Martin Kozák z nedaleké Poličky, kde doprovázel malé bydžovské hokejisty, jinak by počet hráčů nedal ani na tři útoky.

Jediný střelec utkání – Václav Pojar

Nyní již k samotné hře. Prvních pět minut se hrálo vyrovnané utkání bez velkých příležitostí. Lokomotiva si vytvořila dva závary, ale na opačné straně udeřil zčistajasna Pojar, kterému se odrazil míček do ideální střelecké pozice. To bylo ze strany Vrtaček na dlouho vše. V první části přidaly kromě této gólové už pouze 4 střely!

Lokomotiva zcela diktoval tempo hry, jedno zamknutí Vrtaček v obraném pásmu střídalo druhé. Zejména v první části prohrávali naši junioři souboje rozdílem několika tříd, míčky ztráceli ale i zkušení Černý, Skřivánek, nebo Tonda Kralovič. Právě po jedné z jeho ztrát ve středním pásmu soupeři rychle zakombinovali a srovnali na 1:1. Druhý gól si za rámeček nedá pro změnu brankář Havlíček, kterému vypadla z lapačky střela z dálky a i když první dorážku kryl, druhou už jej útočník Lokomotivy překonal. Obránci tedy nedokázali zabránit, aby útočník doběhl k brance téměř od modré čáry a dvěma dorážkami skóroval.

O přestávce jsme si v kabině důrazně promluvili a obraz hry se alespoň opticky změnil. Modrobílí nás nepřejížděli tak snadno, hrál se nevzhledný hokejbal. Pracovali jsme na soubojích u mantinelů a pokoušeli se přejít do dobře zorganizované obrany. V ojedinělém protiútoku byl po pěkné nahrávce Kosiny faulován Tonda Kralovič. Nařízené trestné střílení neproměnil Petr Erben, Strenčákovu branku přestřelil. První lajna ve složení Horák – Černý – Kralovič si naopak po jednom z vhazování v našem obraném pásmu nerozebrala hráče na kruzích a inkasoval třetí branku v zápasu. Havlíček byl bezmocný – 1:3. Výsledek po dvou třetinách byl i přesto pro nás milosrdný a tak jsme mohli v závěrečné části myslet na vyrovnání.

Druhou přestávku jsme se nabudili a řekli si, že nemáme co ztratit. Černý se přesunul do obrany, ze hry odstoupil zraněný P. Erben a točili jsme pouze 2 centry. V přesilovkách střílel z výhodné pozice několikrát Michal Erben, k dobré šanci se dostal Pojar, volnou cestu k brance měl kapitán Černý. Ani jeden moment však Vrtačky k vyrovnání nepřiblížil. Z našeho tlaku přišel další gól v naší síti. Hlaváček promáchl před brankou hostí míček, trefil holí nešťastně do obličeje blokujícího Švece a Třebová v přesilovce skórovala počtvrté. 6 vteřin před koncem navíc předvedl parádní sólo domácí Hudec. Prohodil si míček pod Petrem Doležalem, vylákal Havlíčka k zákroku a poté zasunul do prázdné branky.

V Žamberku nás bude čekat podobný soupeř. Se stejnou hrou nemáme šanci uspět. Budeme se na tréninku věnovat taktickým věcem, připravenosti na souboje a budeme doufat, že forma půjde nahoru s jarními teplotami.