HbC Chlumec nad Cidlinou – HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice B 4:3 (0:0,1:3,3:0)

Překvapení si pro všechny diváky i účastníky zápasu připravil mistr světa a kapitán předloňských mistrů ČR s Pardubicemi Jan Bílý. Poté, co pověsil hokejbalovou kariéru na hřebík asi nikdo nečekal, že by se po půl roce objevil zrovna v Chlumci na soupisce pardubické rezervy. V dresu Vrtaček působili v minulých letech Tomáš Skřivánek, Kuba Merta a Radim Podařil. Naopak z Chlumecké sestavy bychom našli hned 5 hráčů s Pardubickou minulostí. Honza Skřivánek tak nastoupil proti svému mladšímu bratrovi!

V úvodu utkání Vrtačky začaly svým obvyklým náporem. Autoskláři ale dobře bránili a k vidění tak nabylo mnoho šancí. Postupně se hra vyrovnála a v posledních minutách první třetiny Pardubice přebraly otěže.

Druhá třetina patřila Bílému. Nejprve byl faulován a sám přesnou střelou z pravého kruhu přesilovku proměnil. K odpovědi se odhodlal Holman. Protáhl míček napříč středním pásmem a nahodil na Třináctého v brance Autosklářů. K úžasu všech míček zapadl do branky. Zanedlouho si Pardubice vzaly vedení zpět. Bílý tentokrát pouze nahrával. Ke třetí brance ho pak vyzval chybou útočník Vrtaček, který chtěl v oslabení vyhodit středem, ale našel přesně hůl mistra světa. A to se nevyplácí. Stav 1:3 a Vrtačky byly v té chvíli jiným týmem, než na začátku zápasu. Bílý pokračoval ve svém představení ještě několika parádičkami, které piluje ve svém novém působišti – superligovém florbalovém klubu Sokol Pardubice, další body ale nepřidal.

Třetí třetina patřila jinému muži. Martin Kozák pokračuje ve vynikajících podzimních výkonech. V oslabení 3:5 (sic!) vystihl nahrávku kapitána Pardubic a z křídla prostřelil soupeřova brankáře. Velice podobně pak přidal druhý gól. Rázem byly Vrtačky opět na koni (nebo půlce koně?). Výrazně přidaly na důrazu a předváděly opět svoji tradiční rychlou hru. Pramenily z toho nebezpečné situace – Horák trefil z otočky tyč a Malý ze samostatného úniku spojnici. Slovo si vzal nejzkušenější obránce Vrtaček. V první šanci Adam Masopust ještě nemířil přesně, ale po následné buly propálil vše, co mu stálo v cestě, div že neprotrhl síť v brance.

Poté do osudu utkání chtěli zasahovat rozhodčí. Vrtačky poslali necitlivě do tří a Pardubice ještě zvětšily svou výhodu odvoláním brankáře. Málokdy vídanou situaci 6:3 nedokázali Autoskláři proměnit, když skvěle zasáhl Kycelt, další střely zblokovali Filip Novák a Honza Skřivánek.
Vrtačky navýšily před těžkými zápasy s Českou Třebovou a Heřmanovým Městcem náskok na čele tabulky na 4 body.