Chlumec n./C.- HBK Bulldogs Brno 1:2 (1:0,0:0,0:2)

Střely: 20:19 Vyloučení: 4:6 Využití: 0:0 Oslabení: 0:0

Buldoci přijeli do Chlumce s třemi body z těžkého sobotního zápasu v Teplicích a další výhra na půdě Vrtaček je katapultovala do mnohem klidnějších vod tabulky. Přitom Vrtačky měly nejsilnější možnou sestavu. Trenér Synek dokonce vyjednal účast Kosiny a Tomáše Skřivánka, kteří měli hrát extraligové utkání v Hradci Králové. Právě aktivní Kosina načal gólový účet utkání gólem z dorážky. To bylo z holí chlumeckých chlapců vše.

Chlumec měl sice celý zápas mírnou (opravdu velmi mírnou) převahu, která však vyústila pouze v neuznaný gól Černého. Zajímavé bylo, že rozhodčí, který stál u branky, situaci uznal, zatímco druhý rozhodčí, který stál u červené čáry a ze své pozice téměř jistě nemohl vidět nic jiného, než shluk hráčů před brankovištěm Brna, na radu brněnských gól odvolal.

Branku pak netrefil T. Skřivánek, v přesilovce pálil dvakrát do brankáře Horák, tyčku orazítkoval Malý. Trenér musel navíc míchat sestavou na pozici 4. obránce. Nejistého Marka vystřídal ve dvojici s Novákem Holman, ale ani ten nepřesvědčil a tak dostal nakonec nejvíce prostoru a důvěry Adam Matys, který si konečně poradil s nájezdy Buldoků.

Za chlumeckou nemohoucnost přišel spravedlivý trest opět před koncem. 41. minuta a čistě prohrané vhazování, rychlá střela a vyrovnání. Chlumeckým opět klesly hlavy a druhá branka na sebe nenechala dlouho čekat. Ze vzduchu se trefil brněnský útočník 3 minuty před závěrečným hvizdem. V závěrečné power-play se Chlumec nedokázal ani řádně usadit v útočném pásmu a nedošlo už k většímu ohrožení branky Brna.

Sestava Vrtaček:

Šupík

Kosina, Doležal Petr

Novák, Matys

(Marek, Holman, Erben P.)

Horák, Ryba, Malý

Kozák, Skřivánek J., Skřivánek T.

Erben M., Černý, Staněk

Komentáře

0