K chlumečákům se konečně začíná přiklánět štěstí, které se jim na podzim vyhýbalo obloukem. Nejen, že zvítězili ve vyrovnaném zápase, ale z výhry v podobě zapůjčení vozidla na víkend se radoval i jeden z dlouhodobě zraněných hráčů Vrtaček, který sledoval utkání za mantinelem.

SK Kelti 2008 — HbC Chlumec nad Cidlinou 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Střely: 29:27 Vyloučení: 8:5 Využití přesilovek: 0:0

Od první minuty bylo na berounských Keltech znát, že potřebují doma bodovat. Bylo to pro ně jedno ze dvou domácích utkání v jarní části a odpovídala tomu i divácká návštěva.

Rychlé zatahování míčku do rohů a následná nahrávka před bránu dělaly v prvních minutách chlumecké defenzívě problémy. Kelti měli převahu, ale často netrefili v dobré šanci branku. Obránci si naštěstí začali brzy hráče v modro-bílém lépe rozebírat a hra se začala opticky okamžitě vyrovnávat.

Pak se ale po Masopustově nahrávce odhodlal ke sprintu vynikající běžec Šanda a šťastnou střelou překonal mladého brankaře Berouna. Gólman si střelu vyrazil hokejkou nad sebe a míček si poté srazil do branky. Šanda se pokoušel spoluhráčům vnutit, že se jednalo o zkušený oblouček přes bezmocného brankáře :-). Další branka na sebe nedala dlouho čekat a opět padla s velkým štěstím. To tentokrát pomohlo na druhé straně hřiště, kdy v dobré šanci minul dorostenecký útočník a Filip Marek vyhodil z rohu přes šíři hřiště na Horáka, který zatáhl do pásma a nabídl svou nahrávkou branku Malému. Vzorně vyřešená situace 2 na 1 a vedení Vrtaček o dvě branky před první přestávkou.

Druhá část hry patřila brankářům. Šupík předváděl skvělé zákroky a rozehrávky, kterými pomáhal svým spoluhráčům v několika oslabeních. Vrtačkám pomohla i dobře postavená branková konstrukce, Malý pro změnu netrefil na druhé straně zívající prázdnou branku. Chlumecké přesilovky, kterých bylo ve druhé části také několik, nepřinesly mnoho nebezpečného. Naopak se do dvou breaků v oslabení dostali Kelti. Za zmínku stojí pouze dobré přihrávky Martina Kozáka, střelba z nich ale neohrozila Opplta v brankovišti Berouna.

Martin Kozák vstřelil ve svém prvním utkání za Vrtačky pojišťovací branku na 3:0

Posila z B týmu a hokejového Bydžova se po dobré práci dočkala i první branky v 1.NHbL. Martina Kozáka našel Honza Skřivánek na modré čáře a ten pak zasunul mezi betony. Vrtačkám, které uklidnil trenér o druhé přestávce, pak stačilo eliminovat přihrávky berounských na modrou čáru. Se střelami z dálky si hravě poradil Šupík. Kelti se ale i tak dostali k několika závarům a po jednom z nich se dožadoval gólu rukou agilní dorostenec Matys tak vehementně, že obdržel dva osobní tresty a poroučel se do sprch. Obdobná situace se stala i na opačném konci plastového hřiště. Šanda pro změnu přihrál rukou před gólem Erbena, takže ani tento moment nemohl rozhodčí vyřešit jinak, než rozpažením. Chlumečtí ale situaci přešli pouze s vítězným úsměvem.