HBC Hradec Králové 1988 – B HbC Chlumec nad Cidlinou 3:4 (2:3,1:0,0:1)

Na královehradeckém hřišti s plastovým povrchem byl k vidění překvapivě vyrovnaný hokejbal. Tedy, souboje z hradeckou rezervou nebývají nikdy jednouduché, ale pohled na tabulku sliboval Vrtačkám mnohem snadnější cestu ke třem bodům. Domácí nasadili k utkání hned pět šikovných a rychlých dorostenců, kteří nejednou dokázali sevřít chlumecké obránce v jejich obraném pásmu.

V prní části se trefil dobře postavený Synek, soupeř ale záhy po vhazování vyrovnal. V oslabení potom vždy skvěle pracující Kozák proměnil svůj break. V poslední minutě ale Vrtačky opět prohrály buly a Piráti v podstatě stejnou akcí srovnali. Štěpán Horák byl ale proti tomu, aby se šlo do kabin (k rybníčku) s nerozhodným stavem. Střelou ze své obvyklé pozice uprail skóre 2 sekundy před sirénou na 2:3.

Prostřední část hry byla v režii domácích. Téměř souvislý tlak ale vyústil pouze v jeden gól v naší síti a to z nájezdu, poté, co musel Masopust zalehnout míček v brankovišti. Do poslední třetiny jsme tak nastoupili s redukovanou sestavou a cílem přerušit tlak Hradce. To se povedlo a hra se vyrovnala. Když to s Vrtačkami nevypadalo díky oslabení dobře, zaúřadoval opět specialista na oslabení Kozák a vybídl Horáka k jeho druhé brance. Kycelt už za svá záda další míček nepustil!

Další důežité vítězství dává Vrtačkám před nevyzpitatelnými Kanci ze Žamberka trochu klidu navíc.