TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec — HbC Chlumec nad Cidlinou 10:0 (2:0, 2:0, 6:0)

Střely: 45:11 Vyloučení: 0:4 Využití přesilovek: 3:0 Oslabení: 0:0 Diváků: 36

Tým zdecimovaný střeleckou mizérií chtěl v Jindřichově Hradci předvést alespoň výkon odpovědný do obrany. To se mu dařilo po dvě třetiny, když se síla Olympu alespoň občas zastavila na modré čáře. I přes to jindřichohradečtí vedli o druhé přestávce pohodlně 4:0, když využili hned první přesilovou hru, trestné střílení proměnil po faulu Hlaváčka Slanina a další branky přidali Klimeš a znovu Slanina.
Ve třetí třetině ale přišel pětiminutový zkrat Chlumce. Defenzivní taktika přestala fungovat, navíc se zranil zkušený Hlaváček, jihočeši ještě zvýšili tlak do brankového prostoru a v podstatě si s chlumeckými hráli jako kočka s myší. V 36. minutě tak svítilo na tabuli hrozivých 8:0. Trenér Synek si vzal oddychový čas a vydal pokyn k větší (rozumněj alespoň nějaké) kontrole míčku, protože obrana tou dobou už připomínala gumové kuře poté, co si s ním pohrálo 14 bullteriérů – ze soupisky Olympu. Hra alespoň vypadala jako hokejbal, i když Vrtačky dostaly další 2 branky a musely tak zkousnout hořkou porážku 10:0.

_MG_7139

Michal Havlíček

Nutno ovšem podotknout, že Vrtačky byly na tomto výjezdu značně oslabené. V útoku nastoupil i brankář Michal Havlíček. Michal patřil k tomu lepšímu na hřišti, připravo
val šance zejména pro Adama Marka, ale o nějaké loženky se nejednalo. Mrzet může jen tyčka nastřelená z breaku Honzou Skřivánkem nebo nahození po vyhraném buly, které vytáhl Filip Janák v brance pohotovým zákrokem vyrážečkou. Jinak se musel v brance nudit.

HbC Chlumec nad Cidlinou — Jestřábi Přelouč 4:5ss (0:3, 2:1, 2:0 – 0:1)

Střely: 32:26 Vyloučení: 11:9 Využití přesilovek: 1:2 Oslabení: 0:0 Diváků: 63

Neděle měla přinést úplně jiný hokejbal. V chlumecké aréně hostoval soupeř geograficky a tentokrát i tabulkově blízký – HC Jestřábi Přelouč. Mužstvo plné veteránů se letos také trápí a toho chtěli Vrtačky využít. Ale všechno bylo trochu jinak.
Nejprve musel Kycelt lovit míček ze své sítě po střele Svobody ve třetí minutě a následně po vyjetí z poza branky a přesnému zavěšení na bližší šibenici od stejného hráče i v minutě šesté. Na střídačce vládla totální rezignace. Vrtačky faulovaly o stošest. Dvojitý trest Masopustovi, menší plus osobní trest Kosinovi, opět dvojitý trest pro Malého, to všechno stihly Vrtačky v první třetině. V jedné z těchto přesilovek se trefil matador Šmíd a naše Vrtačky byly zralé opět na ručník.

V kabině zavál pořádný vítr. Zkušenější hráči v čele s alternujícími kapitány Černým a Skřivánkem si vzali slovo a nabádali tým k aktivitě. Vyloučení Kazimíra potrestal svou oblíbenou střelou od červené Kosina. Naděje! Hra byla úporná, ale za přece jen delší konec tahal už Chlumec. Skrumáž před brankou vyřešil Tomáš Skřivánek, který nastřelil dobře clonícího Kraloviče a od něj se míček odrazil do branky. Schylovalo se tak k dramatické závěrečné části. Další psychycky náročný moment pro střídačku přišel ještě před jejím začátkem. Souboj s obráncem Chlumce, spíše takový střet holemi, než nějaký vážný souboj, vyhrál Kazimír. Míček se dokutálel až do branky. Nadechnutí tak bylo pryč a Jestřábi ve třetí třetině zuročovali své zkušenoti. Drželi oranžový plast na svých holích a vypadalo to, že kontrolují stav.

Štěpán Horák

5 minut před koncem utkání ale vykřesal naději snad obrozený střelec Horák. Vzal míček v obraném pásmu, nikým neatakován prošel přes pásmo střední, na modré dlouhou kličkou obešel obránce a svým typickým způsobem zakončil. Času bylo stále dost. Od 43. minuty Vrtačky zkusily hru bez brankáře. V útočném pásmu se sice usadily až na několikátý pokus, ale nakonec to dokázaly. Jan Skřivánek vyhrál vhazování na Masopusta, ten počkal na dobré bloky spoluhráčů a nahozením roztřepotal síť za Bryknerovými zády.
Nájezdy z naší strany postupně neproměnily Kralovič, Horák a Petr Erben. Z přelouče se rychlíma rukama prosadil Maroavec. Bod navíc tak putuje do Přelouče, ale víte jak se říká…